48. Pokal Vitranc – 2. dan in slalom

3 03 2009

Če je prvi dan minil bolj “ravninsko”, so se naslednji dan stvari postavile malce bolj pokonci. Sledil je slalom in moje prvo fotkanje smučanja na progi. Priznam, bil sem precej živčen, a ko se je akcija enkrat začela, je bilo hitro vse pozabljeno.

Slalom je pripadel francozu Julienu Lizarouxu, presenetil je italijan Giulliano Razzoli, ki je s štartno številko 21 po prvem teku celo vodil, slovensko moško smučarsko čast pa je rešil Bernard Vajdič z 10. mestom.

48. Pokal Vitranc, 2. dan

Zmagovalec razburljivega slaloma – francoz Julien Lizeroux

Veselje po drugi vožnji

“Kralj” Vitranca je postal, čeprav se tako na veleslalomu kot na slalomu ni uvrstil na stopničke, avstrijec Benjamin Raich – na veleslalomu je zasedel 5. mesto, na slalomu pa nehvaležno 4. mesto. Zopet je razočaral Ivica Kostelič, ki je zasedel zanj skromno, 11. mesto, po prvem teku pa mu je kazalo še slabše, saj je bil uvrščen na komaj 24. mesto.

Zmagovalec 48. Pokala Vitranc (brez uvrstitve na stopničke) je postal avstrijec Benjamin Raich

Naši – medlo. Čeprav 10. mesto Vajdiča ni tako slabo, grenak priokus pusti dejstvo, da se ostalih pet ni uvrstilo niti v finale (Dragšič je odstopil, Valenčič pa zaradi poškodbe hrbta ni štartal).

Bernard Vajdič v boju s količki …

… in med veseljem po dobrem rezultatu :)

Zmagovalec veleslaloma dan prej, Ted Ligety, je po dobrem smučanju naredil napako in odstopil. Me zanima, kam bi se lahko uvrstil, če bi prismučal do cilja. :)

Ted Ligety še preden je ostopil

Italijani so bili ta vikend očitno zelo dobro razpoloženi – po 3. mestu Massimiliana Blardoneja na veleslalomu dan prej, je na prvi progi presenetil Giuliano Razzoli in s štartno številko 21 prevzel vodstvo. Tudi v drugo se je držal precej dobro, a mu je malo zmanjkalo – tako je osvojil 2. mesto, pred nemcem Felixom Neureutherjem.

Presenečenje dneva, če ne kar vikenda – Italijan Giuliano Razzoli

Zmagovalna trojica slaloma – Giuliano Razzoli, Julien Lizeroux in Felix Neureuther

Torej, prva avantura po zasneženih strminah s fotoaparatom v roki je za mano. Zdaj, ko je vse za mano in me na to spominjajo bolečine v stegnih (kr lep musklfiber sem staknil :) ), lahko rečem – komaj čakam 49. Pokal Vitranc. Ne glede na bolečine v stegnih. :)